Soud vydá zatykač na řidiče, který na Silvestra přejel turistku. Nedorazil k probačnímu úředníkovi

Soud vydá zatykač na obžalovaného cizince, který o silvestrovské noci usmrtil svým vozem turistku v centru hlavního města. Po mužově zadržení zváží jeho opětovné vzetí do vazby a propadnutí milionové kauce, kterou muž složil při svém lednovém propuštění z vazby na svobodu. Na dotaz to v úterý uvedla mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 2 Marcela Pröllerová. Muž se koncem února nedostavil na povinnou schůzku s probačním úředníkem.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„V návaznosti na podnět Probační a mediační služby bude vydán příkaz k zatčení. Po zadržení obviněného bude nařízeno vazební zasedání,“ popsala mluvčí další postup.

Nehoda se stala v noci 1. ledna na rohu Myslíkovy a Spálené ulice. Čtyřicetiletý řidič srazil svým mercedesem cizinku (26 let), která přecházela po přechodu. Po střetu nadýchal přes dvě promile alkoholu. Žena i přes pokusy o oživení zemřela na místě.

Při novém vazebním zasedání chce soud zkoumat důvodné podezření, že muž porušil slib, který u soudu složil 4. ledna před propuštěním na svobodu. Cizinci hrozí, že kvůli obavám z jeho útěku opět skončí ve vazební cele a že přijde o milion korun, které složil na soudní depozitní účet.

Před 28. únorem, kdy nepřišel na kontrolu za probačním úředníkem, se cizinec dostavil ke všem úkonům trestního řízení, u nichž byla jeho účast nutná. Vyšetřování tak už skončilo a muž čelí od pátku obžalobě za usmrcení z nedbalosti a za ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až osmileté vězení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme