Správní soud posoudí další stížnost na průběh senátních voleb

Nejvyšší správní soud se bude zabývat stížností KSČM na neregulérnost nedávných senátních voleb v obvodu Ústí nad Labem. Podle neúspěšného kandidáta a bývalého senátora Jaroslava Doubravy došlo k porušení zákona v jednom z ústeckých domovů důchodců. Voliči tam totiž údajně dostávali jen jeden hlasovací lístek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volby | Foto: Jan Rosenauer

"Lidé neměli možnost si za plentou vybrat, dokonce ani nevkládali - jak jsem dostal zprávy - obálky s hlasovacím lístkem do urny, ale předávali je pracovníkům, to znamená, že se v tom nechaly udělat jakékoliv změny, a to všechno pod bedlivým dozorem zdravotnického personálu," tvrdí Doubrava.

Případem se zabývají také ústečtí policisté. Ti už vyslechli řadu svědků. Výsledek svého šetření by měli zveřejnit v nejbližších týdnech.

V senátních volbách na Ústecku zvítězil občanský demokrat Pavel Sušický. Ve druhém kole voleb porazil Jaroslava Doubravu rozdílem více než 2600 hlasů.

Minulý týden Nejvyšší správní soud vyhověl stížnosti lidoveckého kandidáta Antonína Zápotockého, který si stěžoval na porušení volebního zákona při volbách v Praze 11. Soud jejich výsledek zrušil.

Marika Táborská, Ivana Solničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme