Šternberk žaluje bývalého starostu

Město Šternberk na Olomoucku žaluje bývalého starostu. Pavel Stonavský měl po odchodu z funkce neoprávněně využít výhod z takzvaných benefitních bodů, které městu poskytl mobilní operátor. Radnice ho proto požádala, aby škodu za zhruba 10 tisíc korun uhradil. Protože Stonavský odmítl, podala na něj trestní oznámení. Bývalý starosta ale vinu popírá a nevylučuje ani politický podtext celé záležitosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mobilní telefony | Foto: Jan Rosenauer

To ale Městský úřad podle tajemnice Naděždy Studecké odmítá: "Město Šternberk po inventarizaci zjistilo, že jeden mobilní telefon v inventarizaci chybí. A při té příležitosti bylo zjištěno, že byly čerpány ještě dva další mobilní telefony z takzvaných benefitních výhod. Tak jsme zjišťovali, kdy byly čerpány a kam byly posílány a zjistili jsme, že tyto výhody byly vyčerpány inženýrem Stonavským, a to v době po ukončení jeho funkce. Myslím si, že k tomu není co dodávat, myslím si, že by se stejným způsoberm postupovalo proti jakémukoli zaměstnanci."

Markéta Kaclová, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme