Už po sedmé můžete přispět na sbírku Světluška

Nadační fond Českého rozhlasu pořádá v pořadí už sedmý den, kdy svítí světlušky. Cílem této akce je získat další finance pro sbírky Světluška.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světlušky v centru Prahy s kasičkou | Foto: Tomáš Adamec

Sbírkové předměty letos budou nabízet dobrovolníci ve světluščích kostýmech, a to ve více než třech stovkách českých měst.

"Více než šest tisíc dobrovolníků bude prodávat naše sbírkové předměty, kterými jsou letos přívěsek s reliéfem světlušky, magnetka s kresbou nevidomé Pavly Francové a černý náramek se svítící světluškou," uvedla Martina Kasalová z Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Přispět do sbírky můžete také odesláním dárcovské SMS ve tvaru DMS Svetluska na číslo 87777. Cena jedné DMS je 30 Kč a Světluška obdrží 27.

Pomocí sms zprávy se můžete zavázat i k pravidelné měsíční podpoře ve výši jedné DMS po dobu jednoho roku. Stačí jen zaslat text ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA. Sbírku Světluška můžete podpořit i zasláním daru přímo na sbírkové konto 99999 99999/0100.

Světluška pomáhá lidem se zrakovým postižením

Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Letos například vybrané peníze pomůžou i osmadvacetileté Míše K. z Nymburka.

Světlušky rozdávají kromě těchto magnetek, také třeba náramky a přívěsky | Foto: Tomáš Adamec

"Míša od narození nevidí, v posledních letech se ke zrakovému postižení přidružila i částečná ztráta sluchu. Společníkem na její cestě ve světě beze světla a barev jí bude vodící pes Alb. Světluška Míše přispěje i na speciální naslouchátko," uvedla Martina Kaderková, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Na stránkách sbírky Světluška naleznete veškeré informace o Nadačním fondu Českého rozhlasu i o tom, kolik peněz se aktuálně vybralo a na co se použily peníze vybrané v předcházejících letech.

Eva Rajlichová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme