V Národním divadle už pracuje nový ředitel

V Národním divadle začíná pracovat budoucí nový šéf. Ze státní opery přechází do Zlaté kapličky Daniel Dvořák. Ředitelem bude od 1. července 2002. S dosavadním šéfem české první scény Jiřím Srstkou bude Dvořák ode dneška spolupracovat a také rozhodovat o záležitostech svého funkčního období.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"My jsme se s Jiřím Srstkou dohodli, že si každý dokončíme svojí sezónu tak jak jsme si ji naplánovali s našimi spolupracovníky. Zároveň budu muset připravit předání státní opery, který by měl nastupovat v tom samém termínu jako já v Národním divadle."

Ve věci finanční strategie spoléhá Danile Dvořák především na pomoc státu. Pokrytí potřeb nejen Národního divadla, ale i všech ostatních významných kulturních institucí, by se podle něj mělo stát mandatorními výdaji státního rozpočtu, pokud možno procentuální částkou. "Bylo by tak dopředu jisté, s kolika penězi je možné počítat a umělecká tvorba by nebyla podvazována neustálou nejistotou, jestli na ní budou peníze či nikoliv."

V Národním divadle dnes začíná podzimní sezóna. Odstartuje ji opera Albana Berga Vojcek v režii Davida Radoka.

ČRo, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme