Václav Hrubý: Mohla být objednána i další vražda novináře

Bývalý ředitel kongresového centra Štiřín Václav Hrubý tvrdí, že objednána mohla být vražda dalšího novináře. Kvůli tomu se dnes odpoledne sešel s policejním prezidentem Jiřím Kolářem. Jejich schůzka trvala pouze několik minut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zámek Štiřín | Foto: vláda

Pak policejní prezident předal Hrubého vedoucímu pracovníkovi týmu specialistů, který se zabývá kauzou objednávky vraždy novinářky Sabiny Slonkové.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Kaizr: V. Hrubý u policejního prezidenta

Jak připomíná Patrik Kaizr, kdo měl být oním novinářem, kterého se někdo v souvislosti s aférou Štiřín snažil zbavit, či ho vydíral a vyhrožoval mu, však Hrubý nespicifikoval. Vyšetřovatelům ale jména řejkl: "Uvedl jsem konkrétní jména, ale specifikovat je v této chvíli nemohu, protože by to mohlo zmařit vyšetřování," uvedl Nový pro Radiožurnál.

Tyto informace se Hrubý rozhodl poskytnout až dnes, kdy je bývalý generální sekretář ministar zahraničí Karel srba ve vazbě v souvislosti s vyšetřováním případu údajné přípravy vraždy novinářky Slonkové.

Strach ale Hrubého neopouští. Srba podle něho měl stát i za vydíráním Hrubého, kterého prý nutil, aby vyrobil důkazy o to, že exministr zahraničí Zieleniec korumpoval novináře.

Milan Kopp, Patrik Kaizr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme