Velikonoční víkend přinesl do horských oblastí sníh

Lanovky a vleky jsou v provozu v Beskydech na Pustevnách, kde je 15 centimetrů sněhu. Ideální podmínky a přes 70 centimetrů sněhu hlásí Lysá hora. V Jeseníkách se jezdí na Pradědu, kde je stále ještě metr vysoká sněhová pokrývka. Nepřetržitě sněží v Krkonoších, kde je také jeden metr sněhu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí Eliška Pilařová z hradeckého studia Českého rozhlasu, vítr se v našich nejvyšších horách sice utišil, ale viditelnost je stále snížena jen do padesáti metrů. Horská služba proto ani dnes nedoporučuje hřebenové tůry. Trvá také lavinové nebezpečí II. stupně i uzávěra Labského i Obřího dolu, cesty přes Kozí hřbety a závěrem údolí Bílého Labe.

Po celý den se na Semilsku a Jablonecku nezastavila technika na odklízení sněhu. Díky tomu se podařilo udržet sjízdnost i ve vyšších polohách Jizerských hor a západní části Krkonoš. Horské úseky silnic II. a III. třídy jsou ale podle Romana Svobody ze semilské Správy a údržby silnic sjízdné jen s nejvyšší opatrností. Vítr totiž na posypaných cestách tvoří sněhové jazyky. Více od Ivany Bernáthové z libereckého studia Českého rozhlasu.

Eliška Pilařová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme