Velikonoční víkend přinesl do horských oblastí sníh

Lanovky a vleky jsou v provozu v Beskydech na Pustevnách, kde je 15 centimetrů sněhu. Ideální podmínky a přes 70 centimetrů sněhu hlásí Lysá hora. V Jeseníkách se jezdí na Pradědu, kde je stále ještě metr vysoká sněhová pokrývka. Nepřetržitě sněží v Krkonoších, kde je také jeden metr sněhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí Eliška Pilařová z hradeckého studia Českého rozhlasu, vítr se v našich nejvyšších horách sice utišil, ale viditelnost je stále snížena jen do padesáti metrů. Horská služba proto ani dnes nedoporučuje hřebenové tůry. Trvá také lavinové nebezpečí II. stupně i uzávěra Labského i Obřího dolu, cesty přes Kozí hřbety a závěrem údolí Bílého Labe.

Po celý den se na Semilsku a Jablonecku nezastavila technika na odklízení sněhu. Díky tomu se podařilo udržet sjízdnost i ve vyšších polohách Jizerských hor a západní části Krkonoš. Horské úseky silnic II. a III. třídy jsou ale podle Romana Svobody ze semilské Správy a údržby silnic sjízdné jen s nejvyšší opatrností. Vítr totiž na posypaných cestách tvoří sněhové jazyky. Více od Ivany Bernáthové z libereckého studia Českého rozhlasu.

Eliška Pilařová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme