Závody motorek v Brně zatím bez dopravních a dalších problémů

Žádné výraznější problémy dosud nemuseli řešit policisté v souvislosti s víkendovým mistrovstvím světa superbiků na Masarykově okruhu v Brně. Přestože pořadatelé očekávají během třídenní akce až šedesát tisíc fanoušků, nejsou z okolí brněnského okruhu zatím hlášeny žádné dopravní, ani jiné problémy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závodní motorky | Foto: Autoklub České republiky

Zatímco u závodiště a v blízkých kempech zajišťuje pořádek policie z Brna-venkova a o dopravu se stará krajská policejní správa, na policisty v samotné jihomoravské metropoli možná práce teprve čeká vždycky až po konci závodění.

Českému rozhlasu to upřesnil brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek: "Fanoušci motocyklů si rádi po tréninku nebo závodu rádi zajdou na nějaké to pivo, pobavit se do města. Takže kolem vyhlášených zábavních podniků máme zvýšenou pozornost a ostražitost. Pokud by došlo k nějakému narušení veřejného pořádku, tak zasáhneme."

Devátý závod Mistrovství světa superbiků na Masarykově okruhu v Brně zřejmě představuje pro policisty jen běžnou rutinní akci. Při srpnové Velké ceně silničních motocyklů je totiž návštěvnost trojnásobná, vysvětluje mluvčí Okresního policejního ředitelství Brno-venkov Aleš Mergental:

"Je připraveno bezpečnostní opatření jak okresu Brno-venkov, tak Správy Jihomoravského kraje. Navíc jsme posíleni o 30 studentů Střední policejní školy v Brně. Starají se o zabezpečení vozidel na odstavných parkovištích, o plynulost v dopravě, a stejně tak jsou nápomocni komukoli, kdo by se ocitl v tísni nebo v jakémkoliv problému."

Kromě toho policisté kontrolují i stánkaře, kteří u Masarykova okruhu prodávají dresy, čepice a další suvenýry. Potvrdil to mluvčí policie Brno venkov Aleš Mergental: "V okolí automotodromu policisté pravidelně zjišťují, zda prodejci nechtějí ošálit návštěvníky. Při každém větším podniku se totiž najdou minimálně jeden, dva prodejci, kteří část svého zboží prodávají, i když vědí, že to jsou padělky."

Co se týká samotného závodu, patří mezi jeho možné favority český jezdec Jakub Smrž. Vyhrál totiž úvodní kvalifikaci. Pětadvacetiletý jezdec na stroji Ducati navíc vytvořil superbikový rekord okruhu, když dosáhl času 1 minuta 59 celých 125 setin sekundy. Nakonec ale bude startovat z osmé pozice.

Ivan Holas, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme