Zeman vzpomínal na volební porážku před 10 lety. S pivem, vínem i gulášem

Budoucí prezident České republiky Miloš Zeman oslavil s přáteli desáté výročí své porážky v prezidentských volbách. V sídle Jazzové sekce, která pro něj večírek připravila, na 24. leden 2003 vzpomínal jen několik desítek metrů od Pražského hradu, kde se už 8. března ujme prezidentského úřadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman na soukromé akci, kterou pro něj uspořádala Jazzová sekce

Miloš Zeman na soukromé akci, kterou pro něj uspořádala Jazzová sekce | Zdroj: ČTK

Pivo, moravské a moldavské víno i nezbytný guláš a samozřejmě jazz. To pro budoucí hlavu státu připravili jeho přátelé z Jazzové sekce.

„Není to oslava pro Miloše Zemana. Je to vzpomínka na to, že je to deset let, co ho zradila jeho strana. My nejsme v žádné politické straně a lidsky je nám to protivné, takto bychom se nezachovali. Před deseti lety jsme chtěli, aby byl prezidentem. Nestal se. Teď si to znova připomeneme, výsledek je naštěstí jiný,“ vysvětlil její předseda Karel Srp.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oslavy, kterou pro Miloše Zemana zorganizovala Jazzová sekce, se zúčastnila i reportérka Věra Masopustová

Mezi pozvanými hosty byl i významný muž pražského jara a také prezidentský kandidát, dnes třiadevadesátiletý Čestmír Císař. „Přejeme mu jenom to nejlepší a hlavně, aby se mu podařilo napravit pověst Pražského hradu, který valnou pověst doteď neměl,“ poznamenal.

Slavit přišla s Milošem Zemanem téměř stovka přátel. Byli mezi nimi členové jeho vlády, například Jaromír Šling, Miloš Kužvart nebo Jan Kavan. Mezi přítomnými byla i bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká, která se uchází o post zástupkyně ombudsmana, nebo šéf pražského městského soudu Jan Sváček, kterého Václav Klaus neúspěšně navrhoval na místo ústavního soudce.

Miloš Zeman se v úvodu přítomným omluvil, že se o deset let zpozdil, na odchodnou mu pořadatelé oslavy zahráli jeho oblíbenou píseň. „Nádhera! Přátelé, jak říkala Svobodná Evropa: Dobrou noc a dobrou naději. Krásný den!“ rozloučil se Zeman.

Věra Pfeifferová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme