Zemana podpořil šéf Českého svazu bojovníků za svobodu, Schwarzenberga političtí vězni

Miloše Zemana se rozhodl v druhém kole přímé volby prezidenta podpořit i předseda Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička. Karlu Schwarzenbergovi vyčítá mimo jiné postoje k poválečnému odsunu sudetských Němců. Konfederace politických vězňů se zase postavila za Schwarzenberga.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozhlasová debata prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga na stanici ČRo 1 - Radiožurnál

Rozhlasová debata prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga na stanici ČRo 1 - Radiožurnál | Foto: Filip Jandourek

Vodička se zároveň opřel o problematickou minulost otce manželky současného ministra zahraničí.

„Manželka pana Schwarzenberga, její tatínek byl v jednotkách SS, že? Já si nedokážu představit, že by měl být prezident České republiky člověk, který má v pozadí nějaké takové věci,“ řekl Vodička, který současně vede krajskou buňku Strany práv Občanů – Zemanovci v Ústí nad Labem.

Podle Vodičky však jde, co se týká podpory Miloše Zemana, o jeho osobní názor. Zhruba šest tisíc členů svazu prý nijak nevybízel, komu mají o nadcházejícím víkendu dát svůj hlas.

Prezidentští kandidáti se utkají v debatě Radiožurnálu v pražském divadle Minor

Číst článek

Konfederace politických vězňů, sdružující oběti komunistického režimu, se naopak postavila za Schwarzenberga. Je podle ní nepřijatelné, že Zeman před prezidentskou volbou žádal o podporu komunisty.

Zeman se omluvil za výroky o Schwarzenbergově ženě

Útoků na minulost otce Therese Schwarzenbergové se dotkli prezidentští kandidáti i ve včerejší předvolební debatě, kterou organizovaly Mladá fronta Dnes a server iDnes. Karel Schwarzenberg během ní požádal Miloše Zemana o omluvu za výroky o tom, že rodina jeho ženy vlastní hrad, kde visí obrazy s nacistickými symboly.

„K ženě, která je ještě k tomu postižená, to není moc hezké. Tak jestli byste se za to omluvil,“ vyzval Schwarzenberg svého protivníka.

Voliči kandidátů, kteří mají v místě menší podporou, reagují ostychem i okázalostí

Číst článek

Miloš Zeman slíbil, že tak učiní. „Nebylo to sice moje prohlášení, ale prohlášení mého týmu, jenomže šéf tohoto týmu nese odpovědnost za vše dobré i zlé. Prosím proto, abyste i Vy, znovu, přijal moji omluvu,“ reagoval Zeman.

Oba kandidáti se ve vzájemném duelu utkají i dnes. Do debaty Radiožurnálu v pražském divadle Minor se mohou svými dotazy zapojit i posluchači.

Druhý duel finalistů bude vysílat Radiožurnál. Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg budou na dotazy posluchačů odpovídat od 17 hodin v divadle Minor. Přímý videopřenos debaty i online reportáž přineseme na našem webu.

Jana Zemanová, Lucie Weissová, Věra Pfeifferová, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme