Zemana podpořil šéf Českého svazu bojovníků za svobodu, Schwarzenberga političtí vězni

Miloše Zemana se rozhodl v druhém kole přímé volby prezidenta podpořit i předseda Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička. Karlu Schwarzenbergovi vyčítá mimo jiné postoje k poválečnému odsunu sudetských Němců. Konfederace politických vězňů se zase postavila za Schwarzenberga.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozhlasová debata prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga na stanici ČRo 1 - Radiožurnál | Foto: Filip Jandourek

Vodička se zároveň opřel o problematickou minulost otce manželky současného ministra zahraničí.

„Manželka pana Schwarzenberga, její tatínek byl v jednotkách SS, že? Já si nedokážu představit, že by měl být prezident České republiky člověk, který má v pozadí nějaké takové věci,“ řekl Vodička, který současně vede krajskou buňku Strany práv Občanů – Zemanovci v Ústí nad Labem.

Podle Vodičky však jde, co se týká podpory Miloše Zemana, o jeho osobní názor. Zhruba šest tisíc členů svazu prý nijak nevybízel, komu mají o nadcházejícím víkendu dát svůj hlas.

Prezidentští kandidáti se utkají v debatě Radiožurnálu v pražském divadle Minor

Číst článek

Konfederace politických vězňů, sdružující oběti komunistického režimu, se naopak postavila za Schwarzenberga. Je podle ní nepřijatelné, že Zeman před prezidentskou volbou žádal o podporu komunisty.

Zeman se omluvil za výroky o Schwarzenbergově ženě

Útoků na minulost otce Therese Schwarzenbergové se dotkli prezidentští kandidáti i ve včerejší předvolební debatě, kterou organizovaly Mladá fronta Dnes a server iDnes. Karel Schwarzenberg během ní požádal Miloše Zemana o omluvu za výroky o tom, že rodina jeho ženy vlastní hrad, kde visí obrazy s nacistickými symboly.

„K ženě, která je ještě k tomu postižená, to není moc hezké. Tak jestli byste se za to omluvil,“ vyzval Schwarzenberg svého protivníka.

Voliči kandidátů, kteří mají v místě menší podporou, reagují ostychem i okázalostí

Číst článek

Miloš Zeman slíbil, že tak učiní. „Nebylo to sice moje prohlášení, ale prohlášení mého týmu, jenomže šéf tohoto týmu nese odpovědnost za vše dobré i zlé. Prosím proto, abyste i Vy, znovu, přijal moji omluvu,“ reagoval Zeman.

Oba kandidáti se ve vzájemném duelu utkají i dnes. Do debaty Radiožurnálu v pražském divadle Minor se mohou svými dotazy zapojit i posluchači.

Druhý duel finalistů bude vysílat Radiožurnál. Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg budou na dotazy posluchačů odpovídat od 17 hodin v divadle Minor. Přímý videopřenos debaty i online reportáž přineseme na našem webu.

Jana Zemanová, Lucie Weissová, Věra Pfeifferová, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme