Američtí a jihokorejští vojáci zahájili válečné hry

Spojené státy a Jižní Korea zahájily jedno z největších vojenských cvičení na světě. Počítačově řízených manévrů se účastní na 90 tisíc příslušníků armád z obou zemí. Podle Soulu jde o další z reakcí na pokračující severokorejské provokace a potopení korvety Čchonan v březnu letošního roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojenská loď Bainbridge na cestě k somálským břehům | Foto: www.navy.mil

Cílem takzvaných válečných her, které potrvají deset dní, je zlepšení obranné strategie. Manévrů, které se konají pravidelně už od roku 1975, se letos účastní nejvíce vojáků v historii, celkem 86 tisíc, z toho 56 tisíc jihokorejských a 30 tisíc amerických.

Podle Severní Koreje jde o nácvik invaze, režim Kim Čong-ila zároveň pohrozil Spojeným státům a Jižní Koreji nemilosrdným protiútokem.

Soul i Washington obviňují armádu KLDR z odpovědnosti za březnové potopení jihokorejské korvety Čchonan, kdy po zásahu torpédem zahynulo 46 námořníků. Pchjongjang ale toto tvrzení označuje za vykonstruovanou lež.

Robert Mikoláš, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme