Bělorusko označilo Rádio Svobodná Evropa za extremistické. Za odběr zpráv hrozí až šest let vězení

Bělorusko přidalo na seznam extremistických organizací běloruskou část americké stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL). Informovalo o tom ministerstvo vnitra v Minsku. Bělorusům, kteří se přihlásí k odběru online zpráv tohoto média, tak může podle agentury Reuters hrozit až šest let vězení.

Minsk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prostředí budovy Rádia Svobodná Evropa

Prostředí budovy Rádia Svobodná Evropa | Foto: Zbyněk Pecák

Za extremistické běloruské úřady nově považují „internetové zdroje“ běloruské části Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda, uvedlo ministerstvo. Již dříve běloruský soud označil za extremistický informační kanál běloruské redakce na sociální síti Telegram a na platformě YouTube.

Běloruský prezident Lukašenko podepsal nový zákon, za výzvy k uvalení sankcí hrozí až 12 let za mřížemi

Číst článek

Prezident mediální korporace Jamie Fly tehdy uvedl, že stanice takové hanlivé označení kategoricky odmítá.

„Jsme odhodlaní dál nabízet objektivní zprávy a informace Bělorusům, kteří víc než kdy dříve potřebují nezávislá média,“ sdělil podle webu Nastojaščeje vremja v reakci na rozhodnutí soudu.

Kroky režimu běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka proti nezávislým médiím nabyly na intenzitě po loňských prezidentských volbách a masových protivládních protestech.

V červenci příslušníci bezpečnostních složek provedli v kanceláři běloruské služby Rádia Svoboda razii. Několik novinářů tehdy zadrželi. Žurnalisté byli později propuštěni, když se zavázali, že neodjedou ze země.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme