Berlín má na počátku června hostit blízkovýchodní konferenci

Mimořádnou blízkovýchodní konferenci chtějí v Berlíně uspořádat Angela Merkelová a Tony Blair. Spolková kancléřka a zmocněnec Evropské unie pro Blízký východ chtějí do německé metropole pozvat zástupce Izraele, Palestiny a některých arabských zemí. Na programu schůzky mají být mimo jiné praktické otázky fungování palestinského státu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Berlín | Foto: de.wikipedia.org

Organizaci schůzky, která by měla pomoci připravit Palestince na den, kdy vyhlásí samostatný stát, odhalil německý deník Süddeutsche Zeitung. Podle něj by se v Berlíně mělo mluvit především o výcviku palestinské policie, budování právního státu a soudního aparátu.

Setkání na počátku června, na kterém už svou účast přislíbili jak Izraelci tak Palestinci, se má konat na úrovni ministrů zahraničí. Své zástupce má do německé metropole vyslat taky Egypt, Jordánsko, Maroko a Spojené arabské emiráty. Údajně nemá jít o alternativu vůči snahám tzv. Blízkovýchodního kvartetu tvořeného OSN, Evropskou unií, Spojenými státy a Ruskem. Detailní plán zřejmě bude Angela Merkelová dolaďovat během své návštěvy židovského státu, která začíná už zítra.

Jiří Hošek, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme