Brazílie přidá fanouškům skoro dva tisíce letů na MS ve fotbale

Během mistrovství světa ve fotbale čeká letiště v Brazílii velký nápor. Přibude totiž skoro dva tisíce letů. Právě tolik jich schválil brazilský úřad pro letectví. Jinak by se na některé z očekávaných 600 tisíc fanoušků nemuselo dostat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Míč pro fotbalové mistrovství světa v Brazílii (Ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Největší zájem byl podle aerolinek o lety mezi největším brazilským městem Sao Paulem a hlavním městem Brasília, což je spíš úřednické město než turistická destinace, ale i tam se fotbal bude hrát. Celkem budou přidané lety na 25 letištích.

Největší zájem budí finále, které se bude hrát v Rio de Janeiru. Aerolinky požadovaly nejvíc letů navíc do zahraničí mezi Rio de Janeirem a argentinským Buenos Aires. Brazilští fanoušci nečekají nic jiného, než že se jejich tým dostane až na konec. Přejí si, aby se ve finále objevili kolegové z klubu, ale protivníci z reprezentace - Argentinec Messi a Brazilec Neymar.

Mistrovství světa bude probíhat v červnu a červenci. Zatím jsou prodána pouhá čtyři procenta letenek. Odhaduje se, že se více začnou prodávat až na konci února. Aerolinky slibují, že ceny letenek na poslední chvíli nezvýší, i když vláda už před půl rokem řekla, že maximální cenu nebude nařizovat.

Dvě aerolinky stanovily cenové stropy v přepočtu zhruba na 10 tisíc korun. Mezi aerolinkami je sice konkurence, ale zdražení se nedá vyloučit. Navíc vládní úřad pro letectví chce ceny sledovat a případně povolit v zemi létat i zahraničním aerolinkám.

Dlouho se říkalo, že brazilská letiště nápor v době šampionátu nezvládnou, protože nejsou tak dobře vybavená, navíc rozšiřování a modernizace terminálů se zpožďuje. Letecký úřad ale odhaduje, že ve vzdušných přístavech bude takový nával jako o Vánocích a na Nový rok, a to ukázalo, že se to zvládnout dá.

David Koubek, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme