Bush: Situace ve Fallúdži se přes boje vrací k normálu

Navzdory nočním bojům ve Fallúdži, které v přímém přenosu nabízejí bez ustání americké televizní stanice, prezident George Bush tvrdí, že se části města vracejí k normálu. Podle vrchního velitele amerických ozbrojených sil jsou ve Fallúdži místa odporu a americká armáda se s Iráčany stará o to, aby bylo město zabezpečeno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

situace v Iráku | Foto: EPA

Exploze a požáry ve Falludži viditelné i z velké vzdálenosti proti noční irácké obloze, nálety letadel a vrtulníků, hřmění palby a výbuchů laserem naváděných střel, to je to, co vidí Američané už tři dny v televizi.

Na první pohled tvrdé boje komentoval prezident Bush tak, že většina Fallúdži se vrací k normálu. Boje a odpor v Iráku nepovedou ke zdržení předání suverenity ke 30. červnu.

George Bush dále řekl, že ti, kteří útočí na koaliční síly, chtějí, aby o život přišli nevinní lidé a aby se Američané stáhli, ale to neudělají. Američtí velitelé mají zelenou k jakékoliv akci, která by ve jménu iráckého lidu nastolila klid ve Fallúdži.

Také ministr obrany Rumsfeld, který informoval o dění v Iráku senátory, zdůraznil, že proti spojencům jsou jen teroristé a zbytky přívrženců bývalého režimu.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme