Demonstranti nadále blokují budovu thajského parlamentu

Thajská vláda stále nemůže začít fungovat, demonstranti už druhý den blokují parlament. Premiér Apchisit ani dnes nemohl vystoupit se svým projevem, kabinet proto uvažuje o přesunu zasedání obou komor parlamentu na jiné místo. Pokračující protesty způsobují ekonomické škody a zemi hrozí recese.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace stoupenců expremiéra Šinavatry | Zdroj: ČTK

Poslanci vládní koalice dnes zvolili novou taktiku a do parlamentu vyrazili v koloně 14 policejních vozidel, do kterých nastoupili v areálu velitelství armády. Ani tentokrát se však do budovy zákonodárného shromáždění nedostali. Stoupenci expremiéra Tchaksina Šinavatry, kteří před parlamentem strávili už druhou noc, je dovnitř nevpustili.

Ministr obrany v této souvislosti připustil, že se uvažuje o náhradní variantě. Důležitý je podle něho dostatečný počet poslanců, před kterými premiér musí přednést politický program vlády, a nikoli místo, kde k tomu dojde.

Robert Mikoláš, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme