Nová kniha o poměrech v Bílém domě se jmenuje Strach. Trump nevyloučil žalobu

Ve Spojených státech vychází v úterý kniha novináře a spisovatele Boba Woodwarda o prezidentovi Donaldu Trumpovi. Dílo s názvem Strach. Trump v Bílém domě popisuje poměry mezi prezidentem a jeho spolupracovníky. Část z nich v knize zpochybňuje, jestli je Trump schopný prezidentský úřad vést.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump obsah Woodwardovy knihy vehementně kritizuje.

Bob Woodward cituje například Trumpovi bývalé poradce Garyho Cohna a Roba Portera, kteří před prezidentem skrývali klíčové dokumenty. Personální šéf Bílého domu John Kelly zase v knize přirovnává Trumpovy znalosti zahraniční politiky ke znalostem žáka základní školy. Držitel Pulitzerovi ceny Woodward popisuje výkonnou moc, která se pod vedením Donalda Trumpa hroutí.

Woodwardova kniha je založena na stovkách hodin důvěrných rozhovorů s hodnověrnými zdroji a na studiu záznamů a osobních poznámek ze schůzí v Bílém domě, napsal The Hill. Autor knihy už má za sebou několik děl popisujících bez obalu poměry ve Washingtonu za minulých vlád, některá z nich se stala bestsellery.

‚Říčný vzteky‘

Donald Trump obsah Woodwardovy knihy vehementně kritizuje a autora označuje za lháře. Ministr obrany James Mattis a personální šéf Bílého domu John Kelly, na jejichž kritické poznámky se autor ve své knize odvolává, pravdivost citací popřeli. Podle Woodwarda ale nemluví pravdu, aby si zachránili své posty.

V Bílém domě teď horečně pátrají po osobách, které alarmující informace o prezidentovi Woodwardovi vyzradili. Trump je prý „říčný vzteky“ a z úniků informací podle serveru Politico viní bývalého pracovníka svého aparátu Roba Portera a někdejšího svého ekonomického poradce Garyho Cohna.

Ladislav Novák, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme