Americká mise v Sýrii se nezměnila. Vojáky chceme co nejdřív stáhnout, oznámil Bílý dům

Americký prezident Donald Trump si stále přeje brzké stažení amerických vojáků ze Sýrie. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters s odvoláním na Bílý dům. Francouzský prezident Emmanuel Macron přitom v rozhovoru s francouzskými médii prohlásil, že ještě před zásahem mezinárodních sil telefonicky Trumpa přesvědčil, aby americké vojenské jednotky ze Sýrie zatím nestahoval.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Američtí vojáci na palubě lodi nedaleko Sýrie (ilustrační foto) | Foto: U.S. Navy / Alyssa Weeks | Zdroj: Reuters

„Americká mise (v Sýrii) se nezměnila - prezident se jasně vyjádřil, že si přeje, aby se americké síly vrátily domů co nejdříve," uvedla mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová.

Přesvědčil jsem Trumpa, aby nestahoval jednotky ze Sýrie, prohlásil Macron

Číst článek

„Jsme odhodláni úplně rozdrtit ISIS a navodit podmínky, které zamezí jeho návratu. Očekáváme ovšem od svých spojenců a partnerů v regionu, že převezmou více odpovědnosti na zabezpečení oblasti, a to jak v ohledu finančním, tak vojenském," dodala Sandersová.

Přání, aby američtí vojáci co nejdříve Sýrii opustili, pronesl Trump veřejně na konci března v projevu v ohijském městě Richfield, tedy ještě před údajným chemickým útokem v povstaleckém městě Dúmá u Damašku a následným vojenským úderem USA, Británie a Francie.

„Velmi brzy ze Sýrie odejdeme," řekl Trump v Richfieldu. „Ať se o to teď postarají jiní. Vrátíme se do své země, kam patříme a kde chceme být," dodal.

V Sýrii jsou nasazeny zhruba 2000 amerických vojáků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme