Etiopský boeing se zřítil pár minut po startu z Addis Adeby. Nikdo ze 157 lidí na palubě nepřežil

Letadlo etiopské letecké společnosti se v neděli zřítilo na trase do keňského Nairobi nedaleko etiopské metropole Addis Adeby. Na palubě bylo podle mluvčího Ethiopian Airlines 149 pasažérů a osmičlenná posádka. Úřad etiopského premiéra oznámil, že si nehoda vyžádala lidské životy. Podle britského serveru BBC nikdo na palubě nepřežil. Celkově se mělo jednat o pasažéry z 33 různých zemí, uvedla agentura Reuters. Na palubě nebyl žádný Čech.

Addis Abeba (Aktualizováno: 12:20 10. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letoun společnosti Ethiopian Airlines | Foto: Amr Abdallah Dalsh | Zdroj: Reuters

„Úřad předsedy vlády chce jménem vlády a etiopského lidu vyjádřit nejhlubší soustrast rodinám, které ztratily své blízké, kteří byli dnes ráno v letadle Boeing 737 společnosti Ethiopian Airlines při pravidelném letu do Nairobi,“ stojí ve vyjádření na twitteru.

Při leteckém neštěstí v Etiopii zemřeli čtyři Slováci. Pilot zříceného boeingu hlásil potíže

Číst článek

Lítost nad neštěstím vyjádřil na twiteru také keňský prezident Uhuru Kenyatta.

Mluvčí letecké společnosti bez dalších podrobností řekl, že kontakt s posádkou byl přerušen v 8.44 ráno (6.44 SEČ) nad Bishoftu, které leží asi 62 kilometrů jihovýchodně od etiopské metropole.

České ministerstvo zahraničí podle svého mluvčího Roberta Řeháka nemá zprávy, že mezi cestujícími byli Češi.

Nestabilní vertikální rychlost

Letadlo z Addis Abeby odstartovalo v 8.38 místního času. Etiopská státní média s odkazem na nejmenovaný zdroj uvedla, že nikdo na palubě nepřežil, napsala agentura Reuters. Stejnou informaci přinesl také britský server BBC s odvoláním na mluvčího letecké společnosti Ethiopian Airlines, jíž letadlo patřilo.

Státní Ethiopian Airlines se označuje za největší leteckou společnost v Africe. Zřídila už informační linku, která bude k dispozici rodinám a přátelům lidí, kteří byli v letadle.

Některé lety z Addis Abeby byly ráno zrušeny nebo zpožděny. Ethiopian Airlines má ve svém arzenálu 100 letadel a loni přepravila přes deset milionů pasažérů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme