Při izraelském útoku zemřelo v uprchlickém táboře 50 lidí, uvedla Palestina. Tel Aviv se nevyjádřil

Při izraelském bombardování Pásma Gazy zahynulo v uprchlickém táboře Maghází pět desítek lidí, převážně žen a dětí. S odvoláním na palestinskou agenturu WAFA to v neděli napsala agentura Reuters. Informaci o počtu obětí nelze nezávisle ověřit, Izrael se k ní zatím nevyjádřil.

Sledovali jsme online Gaza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reportér Al-Džazíry uvedl, že Izrael v noci na opět zintenzivnil útoky na různých místech Pásma Gazy

Reportér Al-Džazíry uvedl, že Izrael v noci na opět zintenzivnil útoky na různých místech Pásma Gazy | Foto: Amir Cohen | Zdroj: Reuters

Stanice Al-Džazíra v sobotu informovala o úderu izraelských ozbrojených sil na tábor Maghází, kde podle ní byly se zemí srovnány dvě obytné budovy.

Mluvčí ministerstva zdravotnictví v Pásmu Gazy, které ovládá teroristické hnutí Hamás, uvedl, že v Maghází zemřely nejméně tři desítky lidí. Agentura WAFA udává 51 obětí.

Izraelci podnikli razii v Gaze. Zabili desítky bojovníků Hamásu a vyklízeli budovy, uvedla armáda

Číst článek

Agentura AFP citovala fotoreportéra turecké agentury Anadolu, který řekl, že při bombardování se částečně zřítil jeho dům v Maghází. Zahynuli při tom jeho dva synové ve věku 13 let a čtyři roky a také jeho bratr.

Reportér Al-Džazíry uvedl, že Izrael v noci na neděli opět zintenzivnil útoky na různých místech Pásma Gazy. Podle něj byl cílem například i uprchlický tábor Džabálija, kde izraelská armáda zničila jeden z hlavních zdrojů pitné vody.

Mluvčí izraelské armády Avičaj Adrai v neděli na sociální síti X opět vyzval obyvatele Pásma Gazy, aby se přesunuli do jižní části tohoto palestinského území. Podle něj armáda umožní bezpečný průchod mezi 10.00 a 14.00 místního času (9.00 až 13.00 středoevropského času).

Izraelská armáda v reakci na útok Hamásu ze začátku října pokračuje v bombardování cílů spojených s hnutím v Pásmu Gazy a minulý víkend zahájila rozsáhlou pozemní operaci s cílem Hamás zcela zničit.

Zdravotnické úřady v Gaze ovládané hnutím Hamás tvrdí, že izraelské bombardování pásma si za poslední čtyři týdny vyžádalo 9488 obětí.

afo, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme