Protesty v Hongkongu mají další oběť. Po zásahu cihlou zemřel v nemocnici sedmdesátiletý muž

Sedmdesátiletý muž, zraněný při demonstracích v Hongkongu, v noci zemřel. Oznámila to nemocnice, která muže s velmi těžkým zraněním hlavy přijala. Jde o druhé úmrtí během několika posledních dnů. Nepokoje v Hongkongu trvají už od začátku června a jsou namířeny proti stále ostřejšímu dohledu Číny nad městem.

Hongkong Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie proti protestujícím použila tento týden ostrou munici, město zůstalo zcela ochromeno | Foto: mjb | Zdroj: Reuters

Policie stále přesně neví, kdo z davu hodil cihlu, která muže zasáhla do hlavy a vážně ho poranila. Ve vážném stavu zůstává i další muž, kterého po po předchozí hádce kdosi polil hořlavinou a zapálil. Již minulý týden podlehl svým zraněním jeden ze studentů, který spadl z třetího patra budovy, u níž zasahovali policisté.

Hongkong zůstává ochromen sílícími protesty. Správkyně města Lamová jedná o situaci s ministry

Číst článek

Čínský prezident zopakoval, že prioritou všech bezpečnostních složek ve městě je co nejrychleji zastavit násilí. Spojené státy varovaly Peking, že pokud nasadí své vojáky proti demonstrantům, mohou Hongkongu odebrat speciální statut, který mu v obchodu se Spojenými státy zajišťuje řadu výloh. A těží z nich i samotná vláda v Pekingu.

Demonstrace proti Pekingské vládě trvají už pět měsíců. Lidé žádají demokratické reformy i nezávislost na pevninské Číně. Protestují také proti policejní brutalitě, která tento týden vyvrcholila použitím ostré munice proti demonstrantům. Demonstranti v reakci na tvrdé zásahy zaútočily na budovy a obchody, které mají jakoukoli spojitost s Čínou.

Správkyně Hongkongu Carrie Lamová jednala tento týden o situaci s ministry své vlády a označila demonstranty za „naprosté sobce“. Zopakovala také, že dokud násilí ve městě neustane, bude policie zasahovat i nadále.

David Jakš, tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme