V Hongkongu zemřel protestující student. Vypadl z budovy, poblíž které policie rozháněla demonstranty

V nemocnici v Hongkongu zemřel dvaadvacetiletý student. Podle policie se na konci minulého týdne zřítil ze třetího patra garáží a zemřel na rozsáhlé poranění mozku. Tou dobou nedaleko garáží policie rozháněla dav demonstrantů. Krátce po neštěstí tak začali lidé na sociálních sítích spekulovat, jestli mladík neutíkal před policií.

Hongkong Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hongkongská policie (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Přátelé mrtvého studenta se ptají, proč přijela záchranka až devatenáct minut po ohlášení případu a jakou roli sehrál slzný plyn, kterým v té chvíli policie rozháněla demonstraci jen sto metrů od místa neštěstí.

Laserové ukazovátko jako útočná zbraň. Za její držení obvinil soud v Hongkongu šestnáctiletého chlapce

Číst článek

Někteří zadržení demonstranti si dlouhodobě stěžují na bití i sexuální obtěžování ve vazbě nebo při výslechu. Během protestů už hongkongská policie používá granáty s čínským slzným plynem. Ten je podle lidí v ulicích mnohem agresivnější a nebezpečnější než původní, britský.

Peking dlouhodobě tlačí na hongkongskou policii i soudy, aby pořádek ve městě obnovily rychle a tresty byly co nejpřísnější.

Demonstrace v Hongkongu vypukly v dubnu kvůli spornému vládnímu návrhu zákona, který měl umožnit vydávání podezřelých z trestné činnosti do pevninské Číny.

Ačkoli Lamová v reakci na nepokoje návrh zrušila, protesty pokračují a jejich účastníci žádají rezignaci správkyně, širší demokratické reformy, nezávislé vyšetření policejních zákroků a záruky pokračující nezávislosti na Pekingu.

daj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme