Indonésii zasáhlo zemětřesení o síle 6,4 stupně, informace o obětech zatím nejsou k dispozici

Provincii Západní Jáva v Indonésii v sobotu zasáhlo zemětřesení o síle 6,4 stupně. Otřesy byly cítit i v hlavním městě Jakartě. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na prohlášení indonéské geofyzikální agentury BMKG. Silné zemětřesení provincii zasáhlo také koncem minulého měsíce, o život při něm přišlo více než 300 osob.

Jakarta Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky zemětřesení o síle 5,6 stupně, ke kterému v Indonésii došlo 21. listopadu

Následky zemětřesení o síle 5,6 stupně, ke kterému v Indonésii došlo 21. listopadu | Foto: Adriana Adie | Zdroj: Reuters

Podle odborníků vlna cunami nehrozí. Zprávy o případných obětech nebo škodách zatím nejsou k dispozici. Ohnisko zemětřesení bylo v hloubce 118 kilometrů.

Západní Jáva sčítá následky zemětřesení. Počet obětí stoupl na 252, uvádí místní vláda

Číst článek

Hornatý region v provincii Západní Jáva zasáhlo 21. listopadu zemětřesení o síle 5,6 stupně. Zemětřesení nebylo extrémně silné, ale vycházelo z malé hloubky, a tak způsobilo rozsáhlé škody. Vyvolalo sesuv půdy, který pohřbil vesnici Cijedil. Desítky tisíc lidí přišly o střechu nad hlavou a byly evakuovány do provizorních přístřešků či stanů.

Indonésie, kterou tvoří 17 tisíc ostrovů a ostrůvků, leží na rozhraní tří velkých tektonických desek, a zemětřesení jsou v této oblasti častá.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme