Po ostřelování z Pásma Gazy našli v troskách domu v Izraeli jednoho mrtvého. Pět desítek lidí je zraněno

Po pondělním ostřelování z Pásma Gazy našli v noci na úterý v troskách domu v Izraeli jednoho mrtvého. Informovala o tom agentura AFP. Silná palba z palestinského Pásma na izraelské území si vyžádala podle listu Haarec kromě jednoho mrtvého na izraelské straně i přes pět desítek zraněných, odveta ze strany izraelské armády tři mrtvé Palestince a devět zraněných.

Jeruzalém Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poničený dům střelbou z raket ve městě Aškelon, které leží u severních hranic Pásma Gazy. | Foto: Amir Cohen | Zdroj: Reuters

Tělo mrtvého muže, kterému bylo kolem čtyřiceti let, vyprostili z trosek domu ve městě Aškelon, které leží u severních hranic Pásma Gazy. Ve stejném domě záchranáři našli také dvě ženy, které převezli v kritickém stavu do nemocnice. Podle listu Haarec je mrtvým mužem z Aškelonu Palestinec, který pocházel z Hebronu na okupovaném Západním břehu Jordánu.

Palestinci vypálili 200 střel na Izrael. Ten při odvetě zničil studio televize Al-Aksá

Číst článek

Podle izraelské armády bylo v pondělí z Pásma Gazy vypáleno asi 300 střel, z nichž šest desítek zničila protivzdušná obrana. Armáda při protiútocích letadel zasáhla přes 70 cílů spojených s radikálními skupinami Hamás a Islámský džihád. Izraelci v Pásmu Gazy zasáhli také studio televize Al-Aksá. Ostřelování nepřežili tři Palestinci a nejméně devět jich utrpělo zranění.

Palestinská odveta

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí předsedal bezpečnostnímu kabinetu, který by se v úterý měl sejít znovu.

Generální tajemník OSN António Guterres vyzval obě strany konfliktu k maximální zdrženlivosti.

Podle palestinských radikálů bylo pondělní ostřelování odvetou za nedělní operaci speciálních jednotek izraelské armády, která na území Pásma zabila sedm Palestinců včetně jednoho z velitelů ozbrojeného křídla Hamásu. Tato organizace palestinskému Pásmu Gazy vládne od roku 2007.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme