Jan Pavel II. opět hospitalizován

Papež Jan Pavel II. je zpátky v římské nemocnici Gemelli. Přesně před 14 dny byl odtamtud propuštěn po desetidenním léčení kvůli problémům s dýcháním, kterí se nyní opět objevily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Pavel II | Zdroj: ČTK

Hospitalizace Svatého otce a především dlouhé otálení Vatikánu s vydáním zprávy o jeho zdravotním stavu vzbudilo obavy, zda bude moci ještě vykonávat svou funkci. To vyvolalo spekulace, že by papež mohl ze zdravotních důvodů odstoupit.

Stále dramatičtější zdravotní stav papeže totiž někteří považovaly za velkou komplikaci pro život církve. Vatikánský státní sekretář kardinál Angelo Sodano ale v reakci na to zdůraznil, že otázka případné rezignace "je pouze věcí papežova svědomí".

Jan Pavel II., vlastním jménem Karol Wojtyla, se narodil 18. května roku 1920 v Polsku, ve slezských Wadowicích v rodině někdejšího důstojníka. Po skončení druhé světové války byl vysvěcen na kněze, v roce 1958 byl jmenován titulárním zástupcem biskupa v Ombi pro Krakov. V roce 1960 se stává vikářem a roku 1962 kapitulním vikářem krakovského arcibiskupství, v letech 1964 až 1978 je pak Karol Wojtyla metropolitou a arcibiskupem krakovským, od roku 1967 je přitom kardinálem. 16. října 1978 byl zvolen papežem.

Milan Kopp, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme