Je vhodná doba na přehodnocení podmínek členství v EU, říká britský premiér

Britská vláda by měla přehodnotit podmínky členství v Evropské unii, případné změny by vyžadovaly široký souhlas. V rozhovoru pro rozhlas BBC to naznačil premiér David Cameron. Ten čelí tlaku části stranických kolegů, kteří požadují přesun některých pravomocí z Bruselu do Londýna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský premiér David Cameron | Foto: Reuters

Šéf konzervativně-liberálního kabinetu zatím nechtěl odpovědět, jestli podpoří případné referendum o samotném členství v EU. Jeho výhody ale podle něj jednoznačně převažují nad nedostatky.

„Věřím v evropskou budoucnost Británie. Ale upřímně v naší zemi existuje debata o vztahu Spojeného království s Evropou. A mnoho lidí včetně mě má k některým aspektům v tom vztahu výhrady,“ vysvětlil v BBC Cameron.

„Myslím, že je právě teď správná doba tyto věci změnit, protože se samotná Evropa mění kvůli společné měně. Pokud bychom přistoupili ke změnám, k něčemu co nazývám novým urovnáním, měli bychom k tomu mít všeobecný souhlas,“ řekl britský premiér.

Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme