Je vhodná doba na přehodnocení podmínek členství v EU, říká britský premiér

Britská vláda by měla přehodnotit podmínky členství v Evropské unii, případné změny by vyžadovaly široký souhlas. V rozhovoru pro rozhlas BBC to naznačil premiér David Cameron. Ten čelí tlaku části stranických kolegů, kteří požadují přesun některých pravomocí z Bruselu do Londýna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský premiér David Cameron

Britský premiér David Cameron | Zdroj: Reuters

Šéf konzervativně-liberálního kabinetu zatím nechtěl odpovědět, jestli podpoří případné referendum o samotném členství v EU. Jeho výhody ale podle něj jednoznačně převažují nad nedostatky.

„Věřím v evropskou budoucnost Británie. Ale upřímně v naší zemi existuje debata o vztahu Spojeného království s Evropou. A mnoho lidí včetně mě má k některým aspektům v tom vztahu výhrady,“ vysvětlil v BBC Cameron.

„Myslím, že je právě teď správná doba tyto věci změnit, protože se samotná Evropa mění kvůli společné měně. Pokud bychom přistoupili ke změnám, k něčemu co nazývám novým urovnáním, měli bychom k tomu mít všeobecný souhlas,“ řekl britský premiér.

Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme