Končí šéfredaktor deníku Guardian Rusbridger, jeden z nejvlivnějších britských novinářů

Za mediální událost roku se v Británii považuje oznámení o odchodu Alana Rusbridgera z funkce šéfredaktora deníku Guardian. Vlivný levicový list vedl Rusbridger dlouhých 20 let. Pod jeho vedením získal deník Pulitzerovu cenu za informování o odhaleních Edwarda Snowdena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo listu Guardian v Londýně | Foto: CC BY-SA 3.0, Bryantbob

Pod Rusbridgerovým vedením se Guardian změnil z malé značky v globálního mediálního hráče, jehož tituly si měsíčně přečte 111 milionů lidí po celém světě.

Populární novinář chce ve funkci šéfredaktora zůstat do britských parlamentních voleb příští rok v květnu.

Podle expertů je Rusbridgerův manažerský styl velmi osobní a tak se předpokládá, že změna v čele listu bude mít na dění v Guardianu zásadní vliv.

Novou šéfredaktorkou by se mohla stát Janine Gibsonová, která dohlížela na výbušné zpravodajství o Snowdenových materiálech.

Alan Rusbridger, který čelil ostré kritice britských vládních kruhů kvůli vyzrazení řady citlivých údajů o činnosti tajných služeb, bude s Guardianem i nadále v kontaktu. Stane totiž v čele správní rady Scottova trustu, jemuž deník patří.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme