Univerzita Johnse Hopkinse: S covidem-19 na světě zemřelo už přes 300 tisíc lidí

S nemocí covid-19 zemřelo na celém světě již více než 300 tisíc lidí. Vyplývá to z dat, která shromáždily americká Univerzita Johnse Hopkinse (JHU) i specializovaný web worldometers.info. Potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2 je na světě přes 4,4 milionu.

Tento článek je více než rok starý.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Technik testuje vzorky na koronavirus

Technik testuje vzorky na koronavirus | Foto: cnsphoto | Zdroj: Reuters

Nejvíce lidí zemřelo s covidem-19 ve Spojených státech, které podle JHU evidují téměř 85 tisíc obětí. Následuje Británie s 33 614 zemřelými, která je tak nejpostiženější zemí Evropy.

I na dalších třech příčkách tragické bilance jsou evropské země: Itálie (31 368), Francie (27 425) a Španělsko (27 321). Výrazně v posledních dnech přibylo mrtvých v Brazílii, která je nyní ve statistice již šestá (13 555).

V první desítce zemí s nejvyšším počtem mrtvých je také Belgie (8903), Německo (7723), Írán (6854) a Nizozemsko (5609).

Mezinárodní srovnávání je ovšem poněkud sporné, protože každá země při sčítání obětí covidu-19 používá trochu jinou metodiku. Některé země například počítají jen testem potvrzené případy úmrtí v nemocnicích. Jiné evidují i mrtvé ze zařízení, která pečují o seniory. Další i ty, u nichž panuje pouze podezření, že měl na jejich smrt vliv koronavirus. Žebříček nebere ohled ani na velikost země a počet jejích obyvatel.

V Česku od počátku epidemie s covidem-19 zemřelo 292 pacientů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme