Univerzita Johnse Hopkinse: S covidem-19 na světě zemřelo už přes 300 tisíc lidí

S nemocí covid-19 zemřelo na celém světě již více než 300 tisíc lidí. Vyplývá to z dat, která shromáždily americká Univerzita Johnse Hopkinse (JHU) i specializovaný web worldometers.info. Potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2 je na světě přes 4,4 milionu.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Technik testuje vzorky na koronavirus | Foto: cnsphoto | Zdroj: Reuters

Nejvíce lidí zemřelo s covidem-19 ve Spojených státech, které podle JHU evidují téměř 85 tisíc obětí. Následuje Británie s 33 614 zemřelými, která je tak nejpostiženější zemí Evropy.

I na dalších třech příčkách tragické bilance jsou evropské země: Itálie (31 368), Francie (27 425) a Španělsko (27 321). Výrazně v posledních dnech přibylo mrtvých v Brazílii, která je nyní ve statistice již šestá (13 555).

V první desítce zemí s nejvyšším počtem mrtvých je také Belgie (8903), Německo (7723), Írán (6854) a Nizozemsko (5609).

Mezinárodní srovnávání je ovšem poněkud sporné, protože každá země při sčítání obětí covidu-19 používá trochu jinou metodiku. Některé země například počítají jen testem potvrzené případy úmrtí v nemocnicích. Jiné evidují i mrtvé ze zařízení, která pečují o seniory. Další i ty, u nichž panuje pouze podezření, že měl na jejich smrt vliv koronavirus. Žebříček nebere ohled ani na velikost země a počet jejích obyvatel.

V Česku od počátku epidemie s covidem-19 zemřelo 292 pacientů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme