Lavina ve francouzských Alpách zasypala skupinu školáků. Tři lidé nepřežili

Ve francouzských Alpách zavalila lavina skupinu školáků s učitelem. Záchranáři zatím našli tři mrtvé. Mezi nimi je i 14letý chlapec a 16letá dívka. Třetí obětí je ukrajinský lyžař, který do výpravy nepatřil. V nemocnici jsou další tři studenti a jejich profesor. Skupina se pohybovala na oficiálně uzavřené sjezdovce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lavina (ilustrační foto) | Foto: Jan Rosenauer

Lavina překvapila pozdě odpoledne na sjezdovce ve středisku Les Deux Alpes jihovýchodně od Grenoblu dvacítku studentů střední školy Saint Exuperyho z Lyonu. Prvních 10 se jí vyhnulo, zbytek ale smetla.

Záchranáře přivolal na místo neštěstí jeden ze členů skupiny. Ta se pohybovala z neznámých důvodů v uzavřené části černé sjezdovky Bellcombe. Podle dostupných zpráv lavinu mohla uvolnit jiná skupina lyžařů.

Záchranných akcí se zúčastnil asi 100členný tým se psy a vrtulníky. Ve francouzských Alpách zahynuli ještě předtím od začátku roku čtyři lidé, z nichž jeden byl Čech.

Jan Šmíd, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme