Do chodců před mešitou v Londýně najelo auto, dva lidé skončili v nemocnici. Policie příčinu nezná

U mešity na severozápadě Londýna v noci na středu narazilo auto do pěších, nejméně dva lidé byli převezeni do nemocnice. Informovala o tom rozhlasová stanice LBC. Policie zatím příčinu incidentu nezná, uvedla nicméně, že zachovává „otevřenou mysl, pokud jde o příčinu srážky“.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská policie (ilustrační foto). | Foto: Peter Nicholls | Zdroj: Reuters

Server Express informuje o třech zraněných a napsal, že vůz najel do davu v městské části Cricklewood.

Podle jednoho ze svědků, na něhož se server odvolává, byl jeden starší muž převezen do nemocnice v bezvědomí, zatímco další dva mladí lidé byli do nemocnice převezeni se zraněními, která je neohrožují na životě. Sami označili akt za úmyslný a „islamofobní“.

„Před chvílí najelo auto do davu muslimů při předem promyšleném islamofobním útoku,“ napsal na twitteru uživatel s přezdívkou SJPeace.

null

null

Na místo incidentu ve čtvrti Brent byla kolem 00.35 místního času (1.35 SELČ) přivolána policie. „Řidič na místě nezastavil,“ uvedla londýnská policie. Oba hospitalizovaní patrně neutrpěli žádná zranění, která by je ohrožovala na životě, potvrdila policie.

Pokud by se ukázalo, že šlo o úmyslný útok namířený proti muslimům, nešlo by v Londýně o první takový incident. V únoru byl na doživotí odsouzen Darren Osborne, který loni v červnu poblíž mešity v severolondýnské čtvrti Finsbury Park najel dodávkou do skupiny muslimů a jednoho z nich zabil.

Útok si vyžádal také 12 zraněných. Tehdy se útok stal v době, kdy se Británie stala během tří měsíců svědkem tří islamistických teroristických útoků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme