Londýnská recepční přišla o práci, protože odmítla nosit boty na vysokém podpatku

Velká Británie řeší případ mladé recepční, která přišla o práci jen kvůli tomu, že odmítla nosit vysoké podpatky. Tvrdila, že by v nich devítihodinovou pracovní dobu nezvládla. Upozorňovala taky na to, že mužští kolegové na recepci vysoké podpatky nosit nemusejí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyské podpatky (ilustrační foto)

Vyské podpatky (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

Sedmadvacetiletou Nicolu Thorpovou najala firma Portico, aby pracovala v recepci firmy PricewaterhouseCoopers. Dívka se první den dostavila do zaměstnání v černých elegantních balerínkách, což ale její nadřízená nepovažovala za přiměřené.

Jak Nicola popsala BBC, bylo jí řečeno, že prostě všechny recepční musejí mít boty na podpatku, a že si je může dojít koupit. Londýňanka to odmítla s tím, že její mužští kolegové taky nemají na nohou lodičky, a nikomu to nevadí.

Thorpová tvrdila, že její obuv je dost elegantní a neomezuje ji v zadané práci. Firma Portico ji bez nároku na odměnu poslala domů s tím, že dívka podepsala předpisy, které definují vzhled recepčních.

Nicola Thorpová už založila petici požadující zrušení zákona, který zaměstnavatelům umožňuje ženám uložit nošení lodiček.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme