Ministr Scharping poprvé připustil pochybení v aféře

V aféře kolem německého ministra obrany Rudolfa Scharpinga dnes došlo k dalšímu vývoji. Jak hlásí berlínský zpravodaj Českého rozhlasu David Šťáhlavský, vrcholný člen Sociálně demokratické strany a rudozelené vlády připustil své selhání. Rudolf Scharping připouští, že pochybil, když povolil zveřejnění fotografií z dovolené se svou milenkou, hraběnkou Pilatiovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za zveřejnění fotografií se Scharping dokonce omluvil manželce, s níž se kvůli své přítelkyni rozešel. V pondělí má spolkový ministr obrany stanout před branným výborem parlamentu a koaliční Zelení, ale i mnozí členové vlastní SPD, budou požadovat přesvědčivé důkazy o tom, že nezneužil svého postavení. V dnešním vydání listu Welt am Sommtag ministr také znovu tvrdí, že 50 letů ročně letadlem bundeswehru do Frankfurtu nad Mohanem bylo služebních. Ve Frankfurtu shodou okolností žije i hraběnka Pilatiová. "Zůstanu v úřadu, jak očekávají naši vojáci", prohlásil Scharping, na jehož straně je i kancléř Schröder. Německé sdělovací prostředky přesto odpočítávají poslední hodiny, které 53letému ministrovi zbývají do odchodu do předčasného politického důchodu.

Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme