Britský soud potrestal za moderní otrokářství dva Čechy. Oběti nutili pracovat až 36 hodin v kuse

Britský soud poslal ve středu do vězení dva Čechy, které shledal vinnými z obchodování s lidmi a moderního otrokářství. Informoval o tom server Kent Online. Staršího z vůdců zločinecké skupiny, jejíž oběti pocházely z Česka a Slovenska, poslal soud do vězení na osm a půl, mladšího na čtyři a půl roku.

Londýn (Aktualizováno: 16:04 1. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudce Rupert Lowe odhadl, že 48letý odsouzený si vydělal za jedenáct let trestné činnosti asi 900 000 liber. Ilustrační foto | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0,©

Odsouzený osmačtyřicetiletý otec s šestadvacetiletým synem, kteří žili v Kentu na jihu Anglie, podle soudu hledali v Česku a na Slovensku více než deset let zranitelné lidi - bezdomovce či lidi závislé na alkoholu a drogách.

Nabízeli jim dobře placenou práci a bezplatné ubytování v Británii.

Britská policie zadržela čtveřici Čechů kvůli podezření z otrokářství a obchodu s lidmi

Číst článek

Při zásahu v květnu 2018 policisté osvobodili celkem 12 lidí, které odsouzení nutili vykonávat těžkou fyzickou práci. Posílali je mimo jiné do továrny v Lyddu či myčky aut v Doveru.

Dělníci museli pracovat až 36 hodin v kuse. Odměnu za jejich práci si z větší části nechávala nyní odsouzená dvojice. Své oběti muži také bili a nutili je žít v nevyhovujících podmínkách.

Soudce Rupert Lowe odhadl, že 48letý odsouzený si vydělal za jedenáct let trestné činnosti asi 900 000 liber (25,4 milionu korun).

Podle britské policie patří obchodování s lidmi a moderní otrokářství k nejrychleji rostoucím oblastem mezinárodního zločinu. Pachatelé často lákají své oběti do Británie za vidinou snadného a vysokého výdělku a pak je zbaví svobody a mají z nich sami velké příjmy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme