Moldávie volila parlament

Předčasné parlamentní volby v Moldavské republice proběhly bez vážnějších incidentů. Hlasování do zákonodárného sboru však stejně jako v minulosti ignorovali obyvatelé separatistické Podněsterské republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby sleduje náš zvláštní zpravodaj Robert Mikoláš. Převážně ruské obyvatelstvo Podněstří volby do jednokomorového moldavského parlamentu bojkotovalo. V Podněsterské republice fungovalo jen několik volebních místností určených hlavně pro Moldavany. Z 600 tisíc oprávněných voličů Podněstří jich tak odvolilo jen kolem 3 tisíc.

Mnozí také raději odjeli volit do samotného Moldavska. Těmto lidem ale hrozí perzekuce ze strany podněsterských úřadů stejně jako tomu bylo v minulosti. Policisté totiž mají díky kontrolám na hranicích mezi Podněstřím a Moldavskem informace o pohybu všech osob. Narozdíl od Podněstří obyvatelé Gagauzské autonomní oblasti - dalšího útvaru v rámci Modavska - dnes odvolili. Svůj hlas většinou odevzdali komunistům a právě Komunistické straně Moldavska se dávají největší šance na vítězství. Volby proběhly bez problémů - jen na některých místech chyběla razítka pro označování hlasovacích lístků. První volební výsledky by měly být známy už v noci.

Markéta Kaclová, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme