Moldávie volila parlament

Předčasné parlamentní volby v Moldavské republice proběhly bez vážnějších incidentů. Hlasování do zákonodárného sboru však stejně jako v minulosti ignorovali obyvatelé separatistické Podněsterské republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby sleduje náš zvláštní zpravodaj Robert Mikoláš. Převážně ruské obyvatelstvo Podněstří volby do jednokomorového moldavského parlamentu bojkotovalo. V Podněsterské republice fungovalo jen několik volebních místností určených hlavně pro Moldavany. Z 600 tisíc oprávněných voličů Podněstří jich tak odvolilo jen kolem 3 tisíc.

Mnozí také raději odjeli volit do samotného Moldavska. Těmto lidem ale hrozí perzekuce ze strany podněsterských úřadů stejně jako tomu bylo v minulosti. Policisté totiž mají díky kontrolám na hranicích mezi Podněstřím a Moldavskem informace o pohybu všech osob. Narozdíl od Podněstří obyvatelé Gagauzské autonomní oblasti - dalšího útvaru v rámci Modavska - dnes odvolili. Svůj hlas většinou odevzdali komunistům a právě Komunistické straně Moldavska se dávají největší šance na vítězství. Volby proběhly bez problémů - jen na některých místech chyběla razítka pro označování hlasovacích lístků. První volební výsledky by měly být známy už v noci.

Markéta Kaclová, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme