Náledí komplikuje dopravu i v Německu

Sever Německa v širokém pásu od západu na východ postihla v noci na dnešek další přírodní kalamita. Husté sněžení způsobilo řadu dopravních nehod. Pravděpodobně také zvýší hladiny už nyní rozvodněných toků. Teploty nad nulou a k tomu vydatné sněžení. Takové počasí hrozí zejména dalším zvýšením hladiny Labe. Už nyní se rozvodněný tok blíží kritické hranici v Sasku-Anhaltsku. U Magdeburku museli zamrzlou hladinu odstřelovat ženisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

auto | Foto: Jan Rosenauer

Ve východních spolkových zemích v noci na dnešek napadlo až 20 cm nového sněhu. Silničáři varují před zledovatělými vozovkami. Přes den má totiž na nový sníh začít pršet. Frontální systém postupuje nyní na jih, do Badenska a Bavorska, kde má naopak mrznout. Sníh a náledí komplikovaly dopravu tisíců lidí do zaměstnání už dnes ráno. V Haartzu se například srazilo najednou 25 nákladních aut. Navzdory značným materiálním škodám ale dosud nikdo nepřišel o život.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme