Německé veřejné služby ve stávce

Německo dnes na mnoha místech ochromila stávka odborů veřejných služeb. Němci tak poznali něco, co znají jen ze zahraničí. Zavřena byla dětská předškolní zařízení, neodvážely se odpadky a v mnoha městech nevyjela místní veřejná doprava. Odborová ústředna ver.di tak protestovala proti tomu, že zaměstnavatelé přerušili vyjednávání o zvýšení mezd.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výstražná stávka v Německu | Foto: ČTK/AP | Zdroj: ČTK

Odboráři se domáhají zvýšení platů nejméně o tři procenta, zaměstnavatelé jim ale nechtějí přidat ani cent. Odboroví předáci hrozí, že stávky mohou trvat až do 23. prosince. Zítra se například na hodinu zastaví provoz na největším evropském letišti ve Frankfurtu nad Mohanem.

Třímilionová odborová centrála ver.di a zaměstnavatelé by měli znovu usednout k jednacímu stolu ve středu. Zaměstnavatelé ve veřejných službách se nyní musejí rozhodnout, zda chtějí do budoucna odborníky, vzdělané, vyškolené a motivované zaměstnance, nebo jim nezáleží na kvalitě služeb a stačí jim levná pracovní síla, říká regionální šéf odborů Birne.

Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme