Nový Zéland od půlnoci ruší opatření proti covidu-19, ohlásila premiérka. Omezení budou jen v Aucklandu

Premiérka Nového Zélandu Jacinda Ardenová v pondělí oznámila, že v zemi od půlnoci přestanou platit veškerá opatření proti koronaviru. Nový Zéland nezaznamenal za poslední den ani jeden nový případ covidu-19, píšou světové agentury. Výjimkou je město Auckland, kde některá opatření zůstanou v platnosti. Situace se zlepšuje také v Austrálii.

Auckland/Melbourne Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiérka Nového Zélandu Jacinda Ardernová

Premiérka Ardenová ohlásila, že celý Nový Zéland s výjimkou Aucklandu je přesunut od pondělní půlnoci do prvního, tedy nejnižšího stupně nebezpečí | Foto: HB | Zdroj: Reuters

Premiérka Ardenová ohlásila, že celý Nový Zéland s výjimkou Aucklandu je přesunut od pondělní půlnoci do prvního, tedy nejnižšího stupně nebezpečí. To znamená, že přestávají platit vládní opatření proti nákaze. Premiérka ale vyzvala obyvatele země k opatrnosti a dodržování základních hygienických pravidel.

„Auckland potřebuje více času,“ uvedla premiérka. Město je od pondělní půlnoci zařazeno do druhého stupně nebezpečí.

Aktuálně jen 62 nakažených 

Pro obyvatele novozélandské metropole tak stále platí některé povinnosti, například nosit roušku v hromadné dopravě. Velikost veřejných shromáždění je omezena na 100 osob.

Nový Zéland prodlužuje uzávěru Aucklandu. Podle premiérky je to nezbytný krok pro uvolnění opatření

Číst článek

Nový Zéland, který má zhruba pět milionů obyvatel, nezaznamenal za poslední den ani jeden nový případ nákazy koronavirem. Aktuálně je na Novém Zélandu 62 nakažených. Od začátku epidemie covidu-19 ostrovní stát zaznamenal 1815 nakažených a 25 mrtvých.

Zlepšení v Austrálii

Výrazné zlepšení situace hlásí i sousední Austrálie, která zaznamenala za poslední den 16 nových případů covidu-19. To je nejmenší přírůstek od poloviny června.

Největší počet nově nakažených, 11, připadá na stát Viktorie, kde žije zhruba sedm milionů osob.

„Je to pro nás velký den,“ uvedl premiér státu Viktorie Daniel Andrews. Pokud počet nových případů zůstane pod 50 za den, vláda tohoto státu umožní, aby od 28. září v hlavním městě Melbourne znovu otevřely sklady, továrny, stavby nebo mateřské školy.

Na stát Viktorie připadá zhruba 75 procent všech nakažených koronavirem v Austrálii. Od začátku epidemie Austrálie zaznamenala na 27 000 případů nákazy a 851 úmrtí souvisejících s nemocí covid-19.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme