Obama přijíždí do Indonésie, místní policie vyzývá k zastavení protestů

Americký prezident Barack Obama přijíždí do Indonésie. V Jakartě bude usilovat o utužení spojenectví s nejpočetnější muslimskou zemí světa a zároveň ujistit její obyvatele, že Spojené státy nebojují proti islámu. Obama přitom cestu do Indonésie, kde v dětství několik let žil, už dvakrát odložil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Indonéští muslimové protestují proti návštěvě Baracka Obamy | Foto: ČTK

Obamu v Jakartě čekají rozhovory s jeho indonéským protějškem Yudhoyonem o ekonomických i bezpečnostních otázkách, během dvoudenního pobytu navštíví i největší muslimský svatostánek v jihovýchodní Asii, mešitu Istiqlal.

Amerického prezidenta, který v Indonésii žil jako malý chlapec celkem čtyři roky a lidé si ho od té doby pamatují jako Barryho, pak k obyvatelům Indonésie promluví pod širým nebem.

Očekávají se ale také protesty některých skupin, které obviňují Spojené státy, že jsou stále více protiislámské. Jen v hlavním městě proto bude na bezpečnost Baracka Obamy dohlížet nejméně osm tisíc policistů.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme