Obchodní dohoda TTIP se Spojenými státy je pro Evropu přínosem, řekla Merkelová

Uzavřít smlouvu o volném obchodu se Spojenými státy je v německém i evropském zájmu. Po setkání s americkým prezidentem Barackem Obamou v Hannoveru to řekla německá kancléřka Angela Merkelová. Oba státníci dnes večer zahájili průmyslový veletrh v Hannoveru. Spojené státy jsou letos jeho partnerskou zemí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barack Obama a Angela Merkelová na tiskové konferenci po jednání v Hannoveru

Barack Obama a Angela Merkelová na tiskové konferenci po jednání v Hannoveru | Zdroj: Reuters

Na hannoverském zámku Herrenhausen se setkali – jak Obama a Merkelová zdůraznili – dva přátelé, kteří mají na zahraniční krize stejný názor.

Mluvili spolu o hrozbách terorismu a také o konfliktu na Ukrajině, kde se stále nedaří realizovat dohodu z Minsku.

Oba chtějí i smlouvu o volném obchodu TTIP mezi Evropskou unií a Spojenými státy.

„Z evropské perspektivy nám tato smlouva pomůže k tomu, aby evropská i německá ekonomika lépe rostla,“ řekla po schůzce Angela Merkelová.

Barack Obama si přeje tuto dohodu, která stále obsahuje řadu sporných bodů, dojednat a podepsat do konce tohoto roku. Podle dosavadního průběhu je to ale spíše nepravděpodobné.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme