V Charkově zemřelo po nočním útoku na bytový dům šest lidí. Deset dalších bylo zraněno

Při novém ruském útoku na druhé největší ukrajinské město Charkov dnes brzy ráno přišlo o život šest lidí a deset dalších bylo zraněno. Uvedli to na sociální síti Telegram šéf správy Charkovské oblasti Oleh Syněhubov a starosta Charkova Ihor Terechov.

Sledovali jsme online Charkov (Aktualizováno: 6:45 6. 4. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky ruského vojenského úderu v Charkově

Charkov, na severovýchodě Ukrajiny je častým cílem ruských útoků, které v posledních týdnech zesílily | Foto: Vyacheslav Madiyevskyy | Zdroj: Reuters

Veřejnoprávní televize Suspilne podle agentury Reuters uvedla, že byl poškozen výškový bytový dům v Ševčenkivské čtvrti a vyhořel obchod. Další zprávy uváděly, že útok se uskutečnil krátce po půlnoci. 

Zmijivská elektrárna u Charkova je po ruském útoku zcela zničená, oznámil ministr

Číst článek

Terechov dodal, že útok zasáhl obytné oblasti a poškozeno bylo nejméně devět výškových budov, tři ubytovny, řada administrativních budov, obchod, čerpací stanice, autoservis a automobily.

Ukrajinská policie uvedla, že útok byl proveden bezpilotními letouny. Zveřejnila také fotografie požárů, které vypukly v ulicích města a kolem budov.

Syněhubov již dříve informoval o útoku na obytnou budovu v Charkově a raketovém útoku na vesnici severně od města. Ani při jednom z těchto incidentů však nebyly hlášené žádné oběti.

Charkov, na severovýchodě Ukrajiny je častým cílem ruských útoků, které v posledních týdnech zesílily. Ve středu při útoku dronu na město zahynuli čtyři lidé a byly vážně poškozeny obytné domy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme