Britové nechtějí do karantény, narychlo se vracejí z dovolených v Portugalsku. Ceny letenek rostou

Britští turisté v Portugalsku skupují nejbližší lety zpět do Spojeného království. Důvodem je skutečnost, že Londýn Portugalsko vyjmul ze seznamu bezpečných zemí. A pokud se Britové domu nevrátí před úterní čtvrtou hodinou ranní, budou muset do karantény.

Lisabon Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britští turisté se mohli do Portugalska vrátit v polovině května. Nyní ale vláda v Londýně znovu zemi zařadila na seznamu těch, odkud není návrat možný bez karantény | Foto: Pedro Nunez | Zdroj: agentura Reuters

Zatímco středeční letenka na nízkonákladový let z Lisabonu do Manchesteru stála v přepočtu asi 2200 korun, na pondělí je to už asi 10 tisíc korun.

Británie se potýká s nástupem třetí vlny covidu, varují experti. Šíření indické varianty budí nové obavy

Číst článek

Některé aerolinie kvůli velkému zájmu posilují počty spojů z Portugalska do Velké Británie.

„V Portugalsku se skoro zdvojnásobil počet prokázaných nákaz koronavirem a taky tam zaznamenali několik případů nepálské mutace indické varianty koronaviru,“ řekl britský ministr dopravy Grant Shapps.

Velká Británie používá pro posuzování zemí systém semaforu. Při návratu z těch zelených nemusí cestující nastupovat do karantény. Portugalsko ale už do zelené skupiny nepatří.

Kateřina Havlíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme