Praha žádá Atény o uhrazení transportu vojáků na olympiádu

Česká republika stále požaduje po Řecku uhrazení 10 milionů korun za přepravu našich vojáků, kteří chránili bezpečnost olympiády v Aténách. Jak po schůzce ministrů obrany členských států NATO v rumunské Poianě Brašov řekl šéf českého resortu obrany Karel Kühnl, nezaplacení této částky by mohlo ohrozit podobné mise v budoucnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Kühnl | Foto: Jan Rosenauer

"Pokud by těch 10 milionů nezaplatili, tak to není dobrý signál pro další možné případy, kdy by se jednotky NATO měly účastnit ochrany nějaké velké, mezinárodně významné, ale nikoli vojenské akce, tak jako byly olympijské hry v Aténách."

"Že by to byl špatný signál, který by možná poněkud zmírnil připravenost různých zemí, zdaleka ne pouze České republiky, účastnit se takových akcí," poznamenal Karel Kühnl.

K připravované reorganizaci českých specializovaných jednotek ministr řekl, že speciální jednotky budou existovat tak, jak existovaly dosud: "Měnit se může jen konkrétní velitelská struktura zařazení."

Milan Kopp, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme