Španělští zločinci opakovaně hackli sledovací zařízení policie. ‚Všechna hesla prolomím,‘ napsali jim

Gang pašeráků drog z jihošpanělské Andalusie si zažertoval s policisty, kteří se pokoušeli sledovat auto zločinců pomocí signálu GPS. Zločincům se podařilo nabourat do systému zařízení, které si policie v rozporu s předpisy pořídila v běžném internetovém obchodě. Napsal to web španělského deníku ABC.

Málaga Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté před španělským parlamentem

Policisté před španělským parlamentem | Foto: Susana Vera | Zdroj: Reuters

List informuje o zprávě, kterou letos v červnu předložili policisté soudu ve městě Málaga. Podle dokumentu policisté pořizovali zařízení ke sledování pomocí signálu GPS v internetových obchodech Amazon či Aliexpress. Neměla proto nutný stupeň zabezpečení.

Portugalská vláda padla kvůli omylu. Vyšetřovatelé zaměnili jména premiéra a ministra, tvrdí obhajoba

Číst článek

Když jedno z nich chtěli použít ke sledování jednoho z vozů využívaných gangem, dočkali se překvapení. Na displeji, kde měly být údaje o vozu a jeho poloze, si v kolonce „název zařízení“ přečetli „ztrácíš čas“. Místo „registrační značky“ byl vzkaz „uvidíme se hodně brzy“. A místo „čísla SIM karty“ se skvěl nápis přeložitelný jako „policejní č****i“.

Policisté se pokusili změnit přístupové heslo, ale zločincům se jej opět podařilo prolomit, což se podle webu španělského deníku ABC dá udělat snadno přes veřejnou webovou stránku a na serveru uloženém v Číně.

„Hned jak zamíříme do Francie, se uvidíme. Všechna hesla prolomím, všechna,“ přečetli si policisté další vzkaz. V příštích dnech dostali nové vulgární zprávy.

Podle španělského deníku existuje spolehlivá prevence podobných problémů: pořídit si patrně dražší, ale spolehlivě kódovanou sledovací techniku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme