Berlín, Hamburk a Hannover. Na německých letištích začala jednodenní stávka, zrušeny jsou stovky letů

Na letištích v Berlíně, Hamburku a Hannoveru začaly jednodenní výstražné stávky, kvůli kterým v pondělí musely být zrušeny stovky letů. Informuje o tom agentura DPA, podle níž se protest jen v německé metropoli dotkne kolem 27 000 cestujících. Odbory Verdi vyzvaly ke stávce i zaměstnance na letišti v Brémách.

Berlín/Hamburk/Hannover Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Václava Havla (ilustrační foto)

I na letech, které se uskuteční, musí cestující počítat s možností značného zpoždění (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Na letištích v Hamburku a Hannoveru přestali zaměstnanci pracovat v neděli pozdě večer a v pondělí brzy ráno se k nim přidal i bezpečnostní personál berlínského letiště Willyho Brandta, kde přes den vypadne asi 200 odletů a zhruba třetina z 200 plánovaných příletů.

I na letech, které se uskuteční, musí cestující počítat s možností značného zpoždění.

Odborový svaz Verdi uvedl, že stávky svolává kvůli sporům o odměny za práci v noci, o víkendech a o svátcích, které se táhnou už několik let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme