Syn bývalého francouzského prezidenta přiznal úplatky

Syn bývalého francouzského prezidenta Jean-Christophe Mitterrand, který byl včera zatčen v rámci vyšetřování praní špinavých peněz mezi Francií a Afrikou, přiznal, že dostal 1,8 miliónu dolarů jako odměnu od firmy Brenco International, která obchoduje se zbraněmi. Oznámil to Mitterrandův advokát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Obdržel 1,8 miliónu dolarů, protože se podílel na několika bankovních finančních operacích, které ale nemají nic společného s obchodem se zbraněmi. Je to naprosto regulérní,“ zdůraznil advokát. Upřesnil, že všechny peníze byly uloženy na jednom švýcarském kontě.

Francouzský deník Le Monde napsal, že policie zabavila u sekretářky šéfa firmy Brenco Pierra Falconeho počítačové diskety, podle kterých Brenco v letech 1997 až 1998 čtyřikrát převedla peníze na Mitterrandovo konto u ženevské banky Darler. Nyní 54letý Mitterrand podle deníku nejspíš v minulosti umožnil Falconemu, který byl zatčen 1. prosince, uskutečnit finanční machinace určené k tomu, aby Angola získala velké úvěry u mezinárodních bankovních společností a mohla nakupovat zbraně.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme