Syn bývalého francouzského prezidenta přiznal úplatky

Syn bývalého francouzského prezidenta Jean-Christophe Mitterrand, který byl včera zatčen v rámci vyšetřování praní špinavých peněz mezi Francií a Afrikou, přiznal, že dostal 1,8 miliónu dolarů jako odměnu od firmy Brenco International, která obchoduje se zbraněmi. Oznámil to Mitterrandův advokát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Obdržel 1,8 miliónu dolarů, protože se podílel na několika bankovních finančních operacích, které ale nemají nic společného s obchodem se zbraněmi. Je to naprosto regulérní,“ zdůraznil advokát. Upřesnil, že všechny peníze byly uloženy na jednom švýcarském kontě.

Francouzský deník Le Monde napsal, že policie zabavila u sekretářky šéfa firmy Brenco Pierra Falconeho počítačové diskety, podle kterých Brenco v letech 1997 až 1998 čtyřikrát převedla peníze na Mitterrandovo konto u ženevské banky Darler. Nyní 54letý Mitterrand podle deníku nejspíš v minulosti umožnil Falconemu, který byl zatčen 1. prosince, uskutečnit finanční machinace určené k tomu, aby Angola získala velké úvěry u mezinárodních bankovních společností a mohla nakupovat zbraně.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme