Syrský prezident slíbil zrušení výjimečného stavu

Syrské vedení do konce příštího týdne zruší výjimečný stav, který v zemi platí 48 let. Slíbil to prezident Bašár Asad. Zrušení výjimečného stavu patří ke klíčovým požadavkům tisíců demonstrantů, kteří už měsíc v ulicích syrských měst požadují větší politické svobody. Při nepokojích podle opozice zahynulo nejméně 200 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrský prezident Bašár Asad | Zdroj: Reuters

Syrský prezident prohlásil, že nejpozději příští týden budou připravené zákony umožňující zrušení výjimečného stavu. Už dříve Bašár Asad varoval, že po takovém kroku budou přijaty nové zákony, které zabrání rozvratu společnosti. I tentokrát varoval, že Sýrie bude i v budoucnu připravena čelit pokusům o narušení jejího vnitřního pořádku.

Asad se k požadavkům demonstrantů vyjádřil, když uváděl do funkce novou vládu. Oproti předchozímu projevu mluvil poměrně smířlivě. Jak řekl, pokojné demonstrace patří k životu Syřanů. Varoval ale, že po zavedení slibovaných reforem prý zmizí záminka k organizování dalších protestů.

Břetislav Tureček, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme