VIDEO: Na Tchaj-wanu se zřítil 140 metrů dlouhý most. Nejméně deset lidí je zraněných, šest těžce

Na Tchaj-wanu v malé rybářské vesnici Nanfangao se v úterý ráno zřítil obloukový most, který spojoval břehy zálivu na východním pobřeží ostrova. Most se zřítil ve chvíli, kdy na něj najela cisterna s naftou. Po obětech pátrá vojenský vrtulník, rybářské lodě a 60 vojáků včetně potápěčů, píše agentura AP.

Aktualizováno Tchaj-wan (Aktualizováno: 8:40 1. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle hasičů je šest lidí uvězněno na jedné lodi. Ministr vnitra Hsu Kuo-jung řekl novinářům, že se obávají, že pět lidí stálo na mostě, když se zřítil. Deset lidí záchranáři odvezli do nemocnice, šest bylo vážně zraněných, uvedla agentura AP.

Kiribati podlehlo tlaku Číny a přerušilo diplomatické vztahy s Tchaj-wanem. Uznává ho už jen 15 zemí

Číst článek

Ráno bylo na východě Tchaj-wanu slunečno, tajfun tudy prošel hodiny před neštěstím. Zatím nejsou žádné informace o tom, že by bouře most poškodila a není známá ani příčina nehody. Vládní zpravodajská agentura ale uvedla, že se mohlo zřítit molo u mostu.

Tchajwanský prezidentka Tsai Ing-wen řekla televizi CNA, že doufá, že ministerstva budou dělat všechno, aby zachránili co nejvíce lidí a „udrželi co nejmenší počet mrtvých a zraněných.“

Tajfun Mitag s sebou v pondělní v noci přinesl silný vítr a déšť na severu ostrova, poté se odklonil na severovýchod. V pondělí kvůli němu nejezdily lodě a byla zrušena i letecká doprava.

Most v Nanfangau byl dlouhý 140 metrů a osmnáct metrů vysoký. Byl otevřen v roce 1998, kdy nahradil nižší most, pod kterým nemohly větší rybářské lodě projet.

dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme