Tři oběti si v Egyptě vyžádal útok ozbrojenců na autobus s dělníky na Sinaji

Tři egyptští dělníci zemřeli při útoku ozbrojenců na firemní autobus na severním Sinaji. Militantní džihádisté stupňují napadání tamních vojenských i civilních cílů po sesazení islamistického prezidenta Muhammada Mursího.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Egyptští islamisté rozhněvaní sesazením Mursího považují armádu i ty, kteří ji podporují, za nepřátele. | Zdroj: Reuters

"Ucítili jsme výbuch a pak jsme se začali navzájem hledat. V autobuse jsme našli dvě nebo tři nehybná těla. Pochopili jsme, že nás zasáhla raketa," popisuje útok na autobus jeden z přeživších dělníků.

Egyptská armáda začala znovu likvidovat tunely vedoucí ze sousedního palestinského pásma Gazy, kudy ozbrojenci i zbraně do Egypta pronikají.

Prokuratura mezitím zmrazila účty vyšetřovaným špičkám Muslimského bratrstva. Premiér Házim al-Bibláwí pokračuje v sestavování vlády, mezi novými členy jeho kabinetu jsou i ženy a příslušníci koptské křesťanské menšiny.

Stoupenci sesazeného prezidenta Mursího pokračují v časově neomezených demonstracích za jeho návrat do čela státu.

Štěpán Macháček, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme