Úřady si chtějí posvítit na Muska. K umístění loga ‚X‘ na střechu historické budovy neměl povolení

Vlastník Twitteru Elon Musk má problém s radnicí v San Francisku kvůli novému logu. Umístil totiž obří písmeno X bez povolení na střeše sídla firmy. Jde ale o budovu ve staré zástavbě a jakákoli změna jejího vzhledu vyžaduje souhlas památkářů a stavebního úřadu.

Od stálého zpravodaje San Francisco Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové logo, které nahradilo modrého ptáčka, umístěné na střeše společnosti v San Franciscu

Nové logo, které nahradilo modrého ptáčka, umístěné na střeše společnosti v San Franciscu | Zdroj: Profimedia

Elona Muska čeká vyšetřování kvůli porušení předpisů o péči a bezpečnosti. Budova, ve které společnost Twitter sídlí je z roku 1937. Je tedy stejně stará jako slavný most Golden Gate.

Přehrát

00:00 / 00:00

Porušení předpisů zjistila policie, když dělníci začali sundávat staré logo z boku budovy a nezajistili prostor pod ním. Mohli tak ohrozit a zranit chodce

Podle mluvčího oddělení stavebního dozoru sanfranciské radnice jakékoli odstranění nebo instalace písmene nebo symbolu na budovách ve staré zástavbě vyžaduje povolení, aby se zachoval historický vzhled staveb.

Takový souhlas ale radnice nevydala. Proto zahájila proti Elonu Muskovi správní řízení. Změnu symbolu z modrého švitořícího ptáčka na písmeno ve tvaru X Musk oznámil v pondělí.

Porušení předpisů zjistila policie, když dělníci začali sundavat staré logo z boku budovy a nezajistili prostor pod ním. Mohli tak ohrozit a zranit chodce.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme