V Chorvatsku tragicky zahynul český turista

Černou neděli mají za sebou čeští turisté v Chorvatsku. Neopatrný chorvatský řidič motorového člunu srazil mladého muže v moři u pobřeží Istrie. Mladík nehodu nepřežil. Kvůli vlastní neopatrnosti mohli přijít o život i další tři čeští turisté. V gumovém člunu se totiž vydali z Baško Polje na ostrov Brač. V Dalmácii ale fouká velmi silný vítr bura a tamní policie vůbec nedoporučuje vyplouvat ani malým lodím. Vítr by se měl uklidnit během pondělního rána.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pobřeží Dalmácie | Foto: Hana Hikelová

Jednadvacetiletý muž se před polednem koupal u střediska Rab. Plaval ale až za ochrannými bójkami. Právě tam ho ve vysoké rychlosti srazil motorový člun.

Na místo okamžitě přijeli záchranáři s potápěčskou výstrojí. Po 30 minutách ale z hloubky 15 metrů vytáhli mrtvé tělo. Příčiny tragické nehody vyšetřuje policie v Pule.

Chorvatští záchranáři měli s českými turisty plné ruce práce

Šestatřicetiletý Čech vyrazil se svými dvěma dětmi do bračského kanálu hned ráno. Dvě a půl míle od pobřeží je po poledni zachránili námořníci z přístavu v Makarské.

Policisté a členové pobřežní hlídky pátrali více než tři hodiny také po dalším Čechovi, který je ubytován podobně jako předchozí tři v kempu Baško Polje. Osmnáctiletý mladík se ve větrném počasí vydal na otevřené moře na gumové matraci. Při záchraně tohoto Čecha museli Chorvaté použít kromě člunů dokonce i vrtulník - na rozbouřeném moři muže totiž nemohli najít

Tito čeští turisté jsou v naprostém pořádku. Chorvatská policie ale žádá, aby všichni respektovali její doporučení a sledovali předpověď počasí. Na pondělí odborníci slibují slunečno a teplotami do 32 stupňů. Stejně by mohlo být až do pátku.

Hana Hikelová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme