V Chorvatsku tragicky zahynul český turista

Černou neděli mají za sebou čeští turisté v Chorvatsku. Neopatrný chorvatský řidič motorového člunu srazil mladého muže v moři u pobřeží Istrie. Mladík nehodu nepřežil. Kvůli vlastní neopatrnosti mohli přijít o život i další tři čeští turisté. V gumovém člunu se totiž vydali z Baško Polje na ostrov Brač. V Dalmácii ale fouká velmi silný vítr bura a tamní policie vůbec nedoporučuje vyplouvat ani malým lodím. Vítr by se měl uklidnit během pondělního rána.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pobřeží Dalmácie | Foto: Hana Hikelová

Jednadvacetiletý muž se před polednem koupal u střediska Rab. Plaval ale až za ochrannými bójkami. Právě tam ho ve vysoké rychlosti srazil motorový člun.

Na místo okamžitě přijeli záchranáři s potápěčskou výstrojí. Po 30 minutách ale z hloubky 15 metrů vytáhli mrtvé tělo. Příčiny tragické nehody vyšetřuje policie v Pule.

Chorvatští záchranáři měli s českými turisty plné ruce práce

Šestatřicetiletý Čech vyrazil se svými dvěma dětmi do bračského kanálu hned ráno. Dvě a půl míle od pobřeží je po poledni zachránili námořníci z přístavu v Makarské.

Policisté a členové pobřežní hlídky pátrali více než tři hodiny také po dalším Čechovi, který je ubytován podobně jako předchozí tři v kempu Baško Polje. Osmnáctiletý mladík se ve větrném počasí vydal na otevřené moře na gumové matraci. Při záchraně tohoto Čecha museli Chorvaté použít kromě člunů dokonce i vrtulník - na rozbouřeném moři muže totiž nemohli najít

Tito čeští turisté jsou v naprostém pořádku. Chorvatská policie ale žádá, aby všichni respektovali její doporučení a sledovali předpověď počasí. Na pondělí odborníci slibují slunečno a teplotami do 32 stupňů. Stejně by mohlo být až do pátku.

Hana Hikelová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme